Regulamin świadczenia usługi drogą elektroniczną Katalogów Stron Internetowych

1. Wprowadzenie

1. Niniejszy regulamin, zwanym dalej Regulaminem, określa warunki korzystania z Katalogów Stron Internetowych dostępnych pod adresem https://alg.pl/spis/.

2. Podstawa Prawna

1. Regulamin został opracowany, przyjęty i udostępniony Użytkownikom na podstawie przepisów ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2002r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.), zwanej dalej Ustawą.

3. Dodawanie Stron do Katalogów

1. Każdy Użytkownik może zgłosić swoją stronę internetową do naszych Katalogów poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na każdym z naszych katalogów.

2. Każda strona internetowa może być dodana tylko raz do danego Katalogu.

4. Publikacja Stron w Katalogach

1. Użytkownik wyraża zgodę na natychmiastową publikację swojej strony w Katalogu po spełnieniu przez niego wymagań określonych w pkt. 1. Każde zgłoszenie jest moderowane przez Moderatorów.

5. Opłaty za Dodawanie Stron

1. Dodawanie strony do każdego Katalogu jest płatne. Jednakże istnieje opcja bezpłatnego dodania strony pod nazwą „Link Darmowy”. Aby taka strona została zaakceptowana, Użytkownik musi umieścić odpowiedni link zwrotny na dodawanej domenie.

6. Akceptacja Wpisu

1. Akceptacja Wpisu do Katalogu zależy od Moderatora i następuje w ciągu 7 dni roboczych od zgłoszenia wpisu. Aby został zaakceptowany, wpis musi spełniać następujące warunki:

– Adres domeny internetowej Serwisu musi być prawidłowy i jego treść musi wyświetlać się prawidłowo w przeglądarce.
– Kategoria, w której został zgłoszony Serwis, musi być zgodna z treścią Serwisu.
– Tytuł strony, opis oraz słowa kluczowe podane w formularzu zgłoszeniowym muszą być zgodne z treścią dodawanego Serwisu. Tytuł strony musi zawierać nazwę strony bądź firmy, nie mogą to być wyłącznie słowa kluczowe. Opis musi zawierać minimum 100 a maksimum 5.000 znaków, nie może być zlepkiem słów po przecinku i musi opisywać zawartość danej strony.

7. Niedozwolone Strony

1. Nie będą dodawane strony:

– O treści erotycznej lub pornograficznej.
– Promujące sexshopy.
– Wzywające do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej, itp.
– Łamiące polskie lub międzynarodowe prawo.
– W budowie.
– Strony, których treść jest widoczna wyłącznie po zalogowaniu.
– O treści wulgarnych, faszystowskich, propagujących przemoc, itp.
– Do których prowadzą bezpłatne aliasy internetowe oraz subdomeny.
– Posiadające tą samą treść pod różnymi adresami www.
– Dotyczące hazardu, zakładów bukmacherskich, zarabiania za pomocą surfbar, getpaid, klikania w e-mail, viagry, leków na potencję i tym podobnych.
– Nieposiadające żadnych wartości merytorycznych.
– W których przeważają reklamy nad treścią.
– Strony będące szablonami systemów partnerskich.
– Zawierających wirusy, trojany lub szkodliwe oprogramowanie.
– Stworzone wyłącznie w celu manipulowania pozycjami stron w wyszukiwarkach, tzw. zaplecza.
– Umieszczone na darmowych serwerach hostingowych lub na bezpłatnych aliasach, chyba że wyróżnia je wyjątkowo użyteczna treść.
– Umożliwiające oglądanie różnego rodzaju mediów naruszających prawa autorskie osób trzecich, np. witryny z filmami online, wyszukiwarki mp3.
– Będące subdomenami serwisów, chyba że prezentują odrębną, ciekawą treść lub tematykę.

8. Box Reklamowy

1. W przypadku korzystania z komponentu „Box reklamowy”, link do Wpisu będzie wyświetlany przez zadaną ilość dni, określoną w cenniku, w zależności od wybranej opcji wpisu. Linki są wyświetlane losowo wraz z innymi stronami. Ilość wyświetleń Wpisu zależy od ilości odwiedzin oraz ilości wszystkich Wpisów w boksie reklamowym.

9. Odpowiedzialność za Treść Stron

1. ALG.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść linków oraz treści stron, do których prowadzą te linki.

10. Działanie Katalogów

1. ALG.PL dokłada wszelkich starań, aby zapewnić prawidłowe działanie każdego z Katalogów w jej zasobach.

11. Prawo do Wyłączenia Katalogów

1. ALG.PL zastrzega sobie prawo do czasowego wyłączenia poszczególnych Katalogów bez podawania przyczyn.

12. Korespondencja od ALG.PL

1. Akceptacja Regulaminu oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie korespondencji od ALG.PL, w tym materiałów reklamowych oraz informacji handlowych, na adres poczty elektronicznej podany przy zgłaszaniu wpisu do danego Katalogu.

13. Prawo do Usunięcia Wpisów

1. Użytkownik w każdej chwili może zrezygnować z otrzymywania ofert w postaci wiadomości elektronicznych oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Cofnięcie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Użytkownika jest równoznaczne z usunięciem wcześniej dodanych wpisów z baz katalogów wraz z wszelkimi danymi.

14. Poprawki w Wpisach

1. ALG.PL zastrzega sobie prawo do wprowadzenia poprawek w tytułach, opisach oraz słowach kluczowych stron internetowych.

15. Odmowa Umieszczenia Strony w Katalogu

1. ALG.PL zastrzega sobie prawo do odmowy umieszczenia sugerowanej strony w Katalogu, jeśli nie spełnia ona wymagań niniejszego Regulaminu.

16. Usuwanie Naruszających Regulamin Stron

1. Strony, które naruszają Regulamin po dodaniu Wpisu i w późniejszym czasie, będą usuwane bez zwrotu opłaty.

17. Usuwanie Stron z Katalogu

1. Każdy Użytkownik ma możliwość usunięcia swojej Strony z danego Katalogu za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na danym Katalogu.

18. Reklamacje i Kontakt

1. Zgłaszanie reklamacji przez Użytkowników, a także zapytań, uwag i sugestii dotyczących Katalogu, odbywa się za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie https://alg.pl/kontakt. Zgłoszenie reklamacyjne powinno zawierać dane umożliwiające identyfikację Użytkownika, wskazywać przedmiot reklamacji i okoliczności ją uzasadniające. Prawidłowo zgłoszone reklamacje będą rozpatrywane przez Moderatorów niezwłocznie po ich zgłoszeniu, nie później niż w terminie czternastu (14) dni od ich zgłoszenia.

19. Rozliczenia płatności SMS

1. W przypadku wykorzystania kodów SMS do płatności, reklamacje należy zgłaszać pod adresem: Cashbill.pl. Rozliczenia płatności SMS oraz płatności internetowych obsługuje Cashbill.pl.

20. Inne Reklamacje

1. Inne reklamacje związane z funkcjonowaniem Katalogu należy zgłaszać poprzez dział reklamacji lub na e-mail: pomoc@alg.pl.

21. Dane Firmy

1. Opłaty za wpisy premium są pobierane przez firmę TURIZMO, ul. Stanisława Leszczyńskiego 4/29, 50-078 Wrocław, NIP 8991729277, Regon 930727908.

22. Data Obowiązywania Regulaminu

1. Regulamin obowiązuje od momentu jego opublikowania.

23. Akceptacja Regulaminu

1. Zgłoszenie strony do Katalogów równoznaczne jest z akceptacją Regulaminu.

24. Polityka Prywatności

1. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności na stronie.

v.110923